2017 Temmuz

KINTELE KONGRE MERKEZİ

Avcı Architects’in, Kongo Cumhuriyeti’nin başkenti Brazzaville’de, sürdürülebilirlik kriterleri doğrultusunda tasarladığı Kintele Kongre Merkezi’nin inşaatı tamamlandı. Kongo Nehri’nin yamaçlarında, çok fonksiyonlu yapılar bütününden oluşan Kintele Kongre Merkezi; kongre salonu, başkanlık salonu, yemek salonu, meydan ve otel birimlerinden oluşuyor.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

WORLDWIDE BUSINESS CENTER VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

👤MERDEM MİMARLIK/PRLKUU

Proje hiçbir tarım alanı, korunması gereken özel alan sınırı ya da herhangi bir su kütlesine zarar verecek bir yakınlıkta bulunmayıp aksine yapılaşma yoğunluğu yüksek bir bölgededir. Bu sebeple sürdürülebilirlik açısından avantajları bulunuyor.

Devamını Oku

PROMESA LEVENT TOWER

👤SERDAR TUNA, PROJE MİMARI

Projede, şehirleşmelerin en büyük problemi olan ısı adası etkisinin azaltılması için çatılarda ve sert peyzaj alanlarında açık renkli materyaller seçilmiş, yeşil alanlar maksimum oranda olacak şekilde tasarlanmıştır.

Devamını Oku

DEKORASYONDA BÜTÜNLÜK SAĞLAYAN TASARIM

👤Hager Berker

Teknolojinin derinliğini kullanım kolaylığı ile birleştiren TS Sensor, neredeyse tamamen duvarla bütünleşen pürüzsüz cam yüzeyi ile aydınlatma, iklimlendirme, jaluzi ve müzik kontrolü gibi tüm fonksiyonları tek anahtarda buluşturuyor.

Devamını Oku

LEGRAND DİJİTAL ZAMAN SAATLERİYLE İHTİYAÇLARI TEK BİR NOKTADAN ÇÖZÜYOR

👤Legrand

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte yaz tatilleri de başladı. Bu süreçte boş kalan evlerde bahçe sulamak, aydınlatma sağlamak ya da akvaryum balıklarınızı beslemek gibi aksamaması gereken bazı sorumluluklarınız varsa Legrand, yeni nesil Dijital Zaman Saatleri ile, siz uzakta olsanız dahi zamanı en iyi şekilde yönetmenize yardımcı oluyor. Dijital Zaman Saatleri ile yaşam alanındaki ihtiyaçların tek bir noktadan çözülmesine olanak tanıyor.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

MIELE’İN YENİ GENEL MERKEZİNDE PC TABANLI BİNA OTOMASYONU

👤Beckhoff

Miele, Gütersloh’taki şirket merkezinde dört farklı binadan oluşan yeni bir ofis kompleksi inşa etti. Projenin hızlı ve esnek şekilde uygulanması için doğru bina otomasyon çözümü ile beraber optimize edilmiş işletimin önemi tamamlanan ilk binada gösteriliyor. Bu yeni tesisin otomasyonu, Beckhoff’un PC kontrolü kullanılarak yapılmış olup BACnet, EnOcean ve DALI protokolleri tarafından desteklendi.

Devamını Oku

ENERJİ TASARRUFUNA YÖNELİK ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ VE AKILLI BİNA OTOMASYONU

👤Wago

Firma yenilikçi enerji tasarrufuna yönelik üretim teknolojilerine güveniyor. Diğer bütün unsurların yanında, tasarruf potansiyeli ısı geri kazanımlı, modern bina teknoloji konsepti ile bina teknolojilerinde de verimli bir şekilde kullanılıyor.

Devamını Oku

DESIGO CONTROL POINT BİNA İZLEME VE İŞLETİMİ KOLAYLAŞTIRIYOR

👤SIEMENS

• Oda otomasyonundan birincil sisteme grafiksel işletim • Entegre grafik editörü, kapsamlı sembol ve taslak kütüphanesi • Enerji tüketimini analiz etmek ve optimize etmek için gösterge tablosuyla birçok opsiyonu barındırıyor.

Devamını Oku

BİNA OTOMASYONUNDA KOMPLE ÇÖZÜM

👤Panasonic

Panasonic yeni nesil çözümleriyle sektörün ihtiyaçlarını karşılıyor.

Devamını Oku

BMS’ İLE KUSURSUZ ENTEGRASYON: HELVAR 435 BACNET ARAYÜZÜ

👤ELEKON VAHİT CAN, İŞ GELİŞTİRME YÖNETİCİSİ

Bina Otomasyon Sistemi (BMS), binaların kullanım amaçlarına uygun olarak kontrol sistemlerini tek bir merkezde toplayarak az sayıda personel ile işletmelerde verimliliği artırıyor.

Devamını Oku