Dosya / Akıllı Şehirler

🔍Tamamını Oku art-img

PANASONIC, TEKNOLOJİSİYLE GELECEĞİN ŞEHİRLERİNE İMZA ATIYOR

👤PANASONIC

PANASONIC, Nomura Real Estate Development Co. Ltd. iş birliği ile Japonya’da geleceğin şehrini inşa etmek üzere harekete geçti. Proje, “Sürdürülebilir Akıllı Şehir” olarak hayata geçirilecek. Tokyo’nun güney batısındaki Yokohama şehrinde, Tsunashima’da inşa edilmesi planlanan yeni akıllı şehrin geliştirilmesine kılavuzluk edecek konsept planı ise geçtiğimiz günlerde açıklandı. Enerji sistemi, hidrojen dolum istasyonu ve uluslararası öğrenciler için bir yurt içeren Sürdürülebilir Akıllı Şehir Tsunashima’nın geliştirilmesine on kuruluş katılıyor.

Devamını Oku

NORM TEKNİK’TEN INERT GAZLI SÖNDÜRME SİSTEMLERİNDE iFLOW® TEKNOLOJİSİ

👤ERSİN SAYIN, SATIŞ VE MÜHENDİSLİK DEPARTMANI EKİP LİDERİ NORM TEKNİK A.Ş.

LPG patentli iFlow® sistemi, gazın boşalması esnasında ortaya çıkan yüksek basıncı sınırlayıp silindir adetlerinden kaynaklanan alan ihtiyacını daha aza indirgiyor.

Devamını Oku

AKILLI ŞEHİRLERİN TEMELİNDEKİ GÜVENLİK SİSTEMLERİNİN FAYDALARI

👤EEC ENTEGRE BİNA KONTROL SİSTEMLERİ ENGİN ÖZER, TEKNİK DANIŞMAN

Günümüzde Video İçeriği Analizi (VCA) alanındaki yeni teknolojiler giderek hareketleri yorumlayıcı ve tahmin edici yeteneklerine odaklanmaktadır. Bu yöndeki gelişmiş algoritmalar her geçen gün sektörü zenginleştiriyor.

Devamını Oku

AKILLI ŞEHİRLERDE YENİ NESİL TRENDLER

👤CAN MURAT GÜL / ÜRÜN YÖNETİCİSİ - ELEKTRİK MÜHENDİSİ

Akıllı şehirler, akıllı binalar dünyamızın en önemli sorunlarına çözümler oluşturmak için dizayn edilmiş konseptlerdir. Dünyada kentleşme nedeniyle şehirlere insan akını olmuş ve artık şehirler çok daha kalabalık ve karmaşık düzenler halini almıştır. Bu artış nedeniyle şehirlerde yapılacak düzenlemeler büyük önem taşıyor.

Devamını Oku

AKILLI ŞEHİRLERDE ŞEHİR İZLEME VE GÜVENLİK SİSTEMLERİNİN ÖNEMİ

👤NEUTRON

Akıllı şehirlerde, şehir izleme ve güvenlik sistemleri yaşanacak birçok problemin önüne geçiyor.

Devamını Oku