Fokus

RENKLİ GECE GÖRÜŞ VE BULUTA KAYIT ÖZELLİKLİ AURORA EV GÜVENLİK KAMERASI

👤Zyxel

Zyxel’in yeni Aurora gece görüş özellikli full HD çözünürlükte kayıt yapan iç mekan güvenlik kamerası siz evde yokken evinizi koruyor.

Devamını Oku

IP HOPARLÖR VE AMPLİFİKATÖRLER İLE YENİ NESİL PA SİSTEMLERİ

👤COMMEND TÜRKİYE EGEMEN ÖZGÜR, ÜLKE MÜDÜRÜ

Anons sistemleri, günümüzde okul, AVM, hastane, fabrika, metro, havalimanı gibi her türlü binada ve kampüs, liman gibi açık alanlarda bulunmaktadır. Birçok uygulama alanı olan bu sistemler; acil anons, bilgilendirme ve yönlendirme gibi çeşitli amaçlar için kullanılıyor.

Devamını Oku

ENDÜSTRİYEL MUTFAKLARDA YANGIN ÇÖZÜMLERİ

👤ARASCO MÜHENDİSLİK MEHMET EMİN ERKOÇ

Endüstriyel mutfaklarda meydana gelebilecek yangın risklerine karşı günümüzde alınabilecek en büyük önlem davlumbaz söndürme sistemleridir. Bu sistemler son derece basit ve ekonomik bir şekilde önlem almak, oluşabilecek hasarı önlemede büyük oranda başarı sağlıyor.

Devamını Oku

ENDÜSTRİYEL MUTFAKLARDA YANGIN SÖNDÜRME TEKNOLOJİSİ: “DEFENDER”

👤FİNDER YANGIN GÜVENLİK ELEKTRONİK SİSTEMLER MÜHENDİSLİK SANAYİ TİCARET A.Ş.

Defender mutfak pişirme cihazları ve davlumbaz söndürme sistemi, sistem bileşenlerinden olan eriyebilir dedektörler ile yangını erken algılayıp mekanik aktivasyon ile sistem tüpündeki sıvı kimyasal söndürücüyü özel nozullar aracılığı ile yangın mahalline püskürterek yangını başarılı olarak söndürüyor.

Devamını Oku

ENDÜSTRİYEL MUTFAKLARDA YANGIN ALGILAMA VE SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

👤HASSA YANGIN SEMİH BALTACIOĞLU, PROJE MÜHENDİSİ

Endüstriyel mutfaklarda muhtemel yangın tehlikelerine karşı kullanılan otomatik davlumbaz söndürme sistemleri sulu, köpüklü veya gazlı söndürme sistemlerine nazaran ön mühendislik hesaplamaları yapılmış sistemlerdir. Üreticilerine göre değişkenlik gösterebilen silindir kapasitelerine sahip olan bu sistemlerin genel çalışma prensibi aynı olup muhtelif standartlarla bir disiplin altına alınmış ve devamlı bir gelişim içerisindedir.

Devamını Oku

ENDÜSTRİYEL MUTFAKLAR ARTIK DAHA GÜVENLİ

👤NORM TEKNİK MALZEME TİCARET İNŞ. SANAYİ A.Ş. HANDE TOPAL BIYIKLI, SATIŞ VE MÜHENDİSLİK DEPARTMANI EKİP LİDERİ

Davlumbaz söndürme sistemleriyle ticari mutfaklarda oluşabilecek yangın riskine karşı yapılması gereken uygulama esasları ve kriterleri yüksek önem taşıyor.

Devamını Oku

ACİL ANONS ve SESLENDİRME SİSTEMİ ANALİZİ

👤Netser Grup

Rönesans GYO yatırımlarından olan İzmir Optimum AVM genişleme projesinde Honeywell ürünleri NETSER Grup uygulamasıyla tercih edildi. 1000 adetten fazla EN54-24 onaylı hoparlör kullanılan bu özel projede birden fazla çeşitte bulunan hoparlör akustik hesaplamaları yapılarak özenle seçilmiştir.

Devamını Oku