Gündem

YEKA İÇİN GÜÇLÜ BİR KONSORSİYUM OLUŞTURULDU

Siemens Gamesa Renewable Energy, Kalyon İnşaat ve Türkerler Enerji; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA) projesi kapsamında düzenlenecek ihaleye katılmak üzere bir konsorsiyum oluşturdu.

Devamını Oku

TÜRK ÖĞRENCİLER YOSUNUN ETİLENE DÖNÜŞÜM SİMÜLASYONU İLE ÖDÜL KAZANDILAR

Yosundan nasıl petrokimyasal ürünler üretilebileceğini göstermek için Honeywell’in simülasyon yazılımını kullanan İzmir Teknoloji Enstitüsünden iki öğrenci, Honeywell Prosess Çözümleri’nin (HPS) UniSim® Tasarım Yarışması ödülünün kazananları oldular.

Devamını Oku

SENSORMATİC, BİLİŞİM 500’DEN BİRİNCİLİKLE DÖNDÜ

Sensormatic, Bilişim 500’de elde ettiği başarı ile bir kez daha liderliğini kanıtladı. Şirket, BThaber Şirketler Grubu ve M2S Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri iş birliği ile gerçekleştirilen Bilişim 500’de Türkiye’nin en büyük bilişim şirketleri arasında 60. sırada yer aldı ve “Sistem Entegratörü Görüntü ve Ses Sistemleri Kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.

Devamını Oku

DANFOSS, ENDÜSTRİYEL ELEKTRONİK MERKEZİ KURUYOR

Sønderborg’da bulunan ve en üst seviyede uluslararası araştırma, inovasyon ve test merkezlerinin yer alacağı yeni üniversite merkezi toplamda 175 milyon Danimarka kronu yatırım bedeline denk geliyor.

Devamını Oku