MAXLOGIC KONVANSİYONEL SÖNDÜRME SANTRALİ

👤MAVİLİ ELEKTRONİK A.Ş.

🔍

Bilgi işlem odaları, arşivler, otomasyon merkezleri, müzeler ve elektrik odaları gibi değerli cihazların ve bilgilerin depolandığı mahaller için Maxlogic Konvansiyonel Söndürme Santrali dizayn edilmiştir. LPCB’den CPR sertifikası alan ML-322 Konvansiyonel Söndürme Santrali yangının algılandıktan sonra hızlı bir şekilde söndürülmesini sağlamaktadır.
Cross-zone algılama prensibine göre çalışan ML-322 Maxlogic konvansiyonel söndürme santralleri, 4 algılama bölgesine ve bölgenin ihtiyacına göre programlanabilir söndürme başlatma çıkışına sahiptir. Tüm söndürme sistemleriyle kolayca entegre edilerek üstün ve kararlı çalışma performansı sunmaktadır.
EN 12094-1 standartlarına uygun tasarlanan ML-322 Maxlogic konvansiyonel söndürme santrallerinde istenilen 2 bölge söndürme bölgesi olarak atanabilir. İki söndürme bölgesinden de alarm gelmesi durumunda söndürme çıkışı aktive olur. İstenirse söndürme işlemi için 300 saniyeye kadar geri sayım ayarı yapılabilmektedir. Bu özellik sayesinde yetkili kişilerin mahalin durumunu kontrol etmesi için süre tanınmaktadır.
Mahaldeki kişilerin manuel olarak söndürmeyi başlatma veya durdurma işlemlerini gerçekleştirebilmesi için de Söndürmeyi Acil Durdurma Butonu ve Söndürmeyi El ile Serbest Bırakma Butonu geliştirilmiştir. Söndürme sistemi projelendirilirken manuel müdahale için butonların mahalde uygun yerlere yerleşimi yapılmalıdır. Santrale opsiyonel olarak entegre edilebilen 8 giriş ve 8 çıkışlı I/O modülü sayesinde mahalde bulunan diğer sistemlerin izlenmesi ve kontrolü sağlanabilmektedir. Böylece yangın anında fanların kontrolü vb. otomasyon işlemleri otomatik olarak yapılabilmektedir. Ayrıca bir adet ML-322 Maxlogic konvansiyonel söndürme santraline 8 adede kadar Söndürme durum gösterge ünitesi bağlanabilmektedir.
Söndürme durum gösterge ünitesi ile santralin üzerinde bulunan gösterge ve kontrollerin, santralin bulunduğu mahalden daha uzak bir bölgeye taşınabilmesi sağlanır. Böylece yetkili kişiler santralin olduğu bölgeye gitmeden istenen kontrol ve izleme işlemlerini gerçekleştirebilir.