YENİ NESİL YANGIN ÇÖZÜMLERİ GÜVENLİĞİ ARTTIRIYOR

👤A YANGIN GÜVENLIK SİSTEMLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş. RAFET EKMEKÇİOĞLU, YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Firmanızın üretimlerinden bahseder misiniz? Kullanım alanları nelerdir?
Yangın sektörü devamlı olarak gelişmekte ve yeni ürün ihtiyaçları doğmaktadır. A Yangın A.Ş.  ürettiği ve kullandığı tüm yangın güvenlik 🔍sistemlerinde bu konuya hassasiyet göstermektedir. Yangın Hortumları, Yangın Dolabı, Yangın Kapısı, Rakor, Vana ve Lanslar başta olmak üzere, Yangın Söndürme Cihazları ve Kuru Kimyevi Tozları üretimine ek son olarak Hidrant ve Yangın Hidrafor için çalışmalarımızı tamamlamış olup üretim aşamasına geçmiş bulunmaktayız. Gelişmeye açık konularda da inovatif çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bunun sonucunda ürünlerimiz farklı sektörler ve tesislerde kullanılmaktadır.
Yıllık ürün üretim kapasitemiz;
Yangın Kapısı: 24.000 Adet
Yangın Dolapları: 28.000 Adet
Yer üstü yangın hidrantları: 13.000 Adet
Yangın Pompası: 480 adet
Mobil Köpük Arabası: 240 Adet
Su ve Köpük Monitörleri: 380 Adet
Yangın Hortumları: 2.150.000 M.
Vana-Rekor-Lans: 43.000 Adet
Yangın söndürme cihazları: 360.000 Adet
Kuru kimyevi toz: 2.160 Ton

Türkiye’de iş yaptığınız müteahhit firmalara ne gibi hizmetler
sunuyorsunuz?

A Yangın A.Ş. ilgili sektördeki tüm kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarına cevap verebilecek, üretim ve ithalat anlayışını benimsemiştir. İmalatını ve ithalatını yaptığımız ürünlerin satışının yanı sıra, konusunda uzman deneyimli mühendis kadrosu ile müteahhitlere, sektörel firmaların yanı sıra büyük çaplı endüstriyel kuruluşlara ve farklı sektörlere, tesislere hizmet vermekteyiz. Yangın güvenlik sistemlerindeki bu hizmetlerimiz danışmanlık, projelendirme, taahhüt, süpervizörlük ve teknik servis hizmetlerini kapsamaktadır. Yangın sistemleri, uluslararası geçerlilik gören ve yerel standartlara uygun olarak tasarlanmaktadır. Oluşturulan sistem tasarımları, bağımsız onay kuruluşları ve sigorta şirketleri tarafından kabul gören mühendislik programları ile doğrulanmaktadır.

Ürünlerinizin ve hizmetlerinizin piyasada bulunan diğer ürünlere göre farkı nedir?
A Yangın A.Ş. Mühendislik ve yönetim bilimlerindeki teknolojik olanakları kullanarak daima yüksek kalite standartlarında, gelişen güvenlik teknolojileriyle uygun ürünler üretmektedir. Uzman kadromuzun yanı sıra üretim parkurumuzun güçlü olması sayesinde yeni model ve Ar-Ge çalışmalarıyla pazar analizleri yaparak müşterilerin ihtiyaçlarına yanıt vermekteyiz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak ve mükemmelleşme anlayışını esas alıp, çevreye ve topluma saygılı üstün nitelikli yapı anlayışını, kusursuz proje ve uygulama sistemleriyle birleştirme hedefini taşımaktayız. A Yangın A.Ş. kalite standardının istenilen seviyede olması adına gerekli testleri yapmakta ve ilgili kuruluşlar tarafından da belgelendirmektedir. ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 ve OHSAS 18001:2007 kalite belgelerinin standartlarına göre belgeli üretim yapan A Yangın, tüm ürünlerinde kaliteyi, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeden üretim yapmayı hedef almıştır.

Yurtdışı projelerinizden ve yatırımlarınızdan bahseder misiniz?
1996 yılında Türkiye - Azerbaycan ortaklığı olan Caspi-Yıldız firmamız Bakü’de faaliyete geçmiştir. Azerbaycan, Romanya, Macaristan, Irak, Gürcistan, İran, Umman, Fas, Suudi Arabistan, Cezayir, Mısır, Kosova, Nijerya, Kıbrıs, Katar ve Dubai’de güçlü pazarlara ve distribütörlere 🔍sahibiz.
Üretici firma olmanın avantajı ile birçok ülkenin yönetmeliklerine uygun üretimimiz söz konusudur. Uluslararası alandaki gelişmeleri takip edebilmek adına sektör fuarlarına katılmaktayız.
Almanya, Dubai, Azerbaycan, Rusya, Ukrayna, Mısır, Fas, Cezayir ve Libya gibi ülkelerde katılım sağladığımız fuarlar sayesinde ulusal ve uluslararası müşterilerle ortak paydada buluşarak ticari ilişkilerimizi kuvvetlendirmekteyiz.
Yüksek üretim kapasitemiz, yenilikçi ürünlerimiz ve artan marka bilinirliğimizle dünya pazarlarından aldığımız payı istikrarlı biçimde artırmayı hedefliyoruz.